Android navigační jednotky a autorádia

Již jistý čas patří vestavěné navigační systémy ve vozidlech k cestovatelskému standardu. Překvapivě však přítomnost tohoto prvku není zdaleka samozřejmostí všech výbavových stupňů u všech vozidel. Provozovatelé vozidel jsou tak v případě zájmu o rozšíření o tuto výbavu odkázáni v podstatě na dvě varianty – buď si přes svého prodejce dokoupí originální navigaci a za tuto dodatečnou výbavu zaplatí nemalé peníze, přičemž systémy originálních navigací často vycházejí ze zastaralých platforem a jsou na míle vzdálené možnostem posledních Android verzí. Druhou možností je pak najít na trhu alternativu v podobě 2din autorádií s navigací – ať už se jedná o navigační jednotky určené svým designem k přímé zástavbě do konkrétního modelu vozu, nebo univerzální jednotky, jejichž instalaci je potřeba doplnit zpravidla o redukční rámečky a příslušnou kabeláž.

Nabídka je dnes poměrně široká a zákazník tak může nabýt dojmu, že si lze vybrat v podstatě cokoli, co bude tvarově sedět do jeho modelu vozidla a bude obsahovat navigaci s mapovými podklady a cena bude co nejnižší. Problém takového postupu je v tom, že tak často dojde k nákupu polovičatého zařízení, které běží na starých verzích Android (pokud vůbec, někdy pouze Windows CE), neposkytuje celou řadu uživatelských funkcí, příjem signálu není dostatečný a jeho spolehlivost je více než sporná. S největší pravděpodobností takové zařízení ani nebude homologované, čímž by byla porušena zákonná povinnost pro uvedení zařízení na trh. Homologace se pozná na štítku přístroje – pokud zde naleznete symbol E v kroužku s číslem licence, pak takové zařízení prošlo příslušnými zkouškami a byla mu na základě tohoto procesu udělena homologace, kterou může udělit pouze akreditovaná zkušební instituce – z tohoto hlediska je tedy v pořádku.

Při výběru 2din autorádia a navigace do vašeho vozidla je tedy dobré se zaměřit na solidní prodejce, kteří nabízejí zařízení s aktuálními a nejvyššími verzemi Android, jasně definovaným hardwarem, s předinstalovanou navigací s mapovými podklady, samozřejmostí je zákaznický záruční i pozáruční servis a vstřícná komunikace se zákazníkem. A samozřejmostí je také prodej schválených zařízení pro provoz na pozemních komunikacích – tedy takových, které jsou homologované. Jedním z takových prodejců je např. internetový obchod www.2dinautoradio.cz , který nabízí špičkové 2din Android navigační jednotky  české značky CARMES do více než 100 modelů vozidel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *